Gęsina na Imieninach - relacja z imprezy

"Gęsina na Imieninach" organizowana w Poznaniu 11 listopada 2013 okazała się wielkim sukcesem frekwencyjnym i promocyjnym. Teren Starego Rynku, gdzie odbywała się impreza, odwiedziły dosłownie tłumy. Kilkadziesiąt tysięcy osóv, nie tylko mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości ale także goście z innych stron kraju i z zagranicy, znakomicie bawiło się uczestnicząc w najróżniejszych atrakcjach, specjalnie przygotowanych z tej okazji w rozległej strefie przed poznańskim ratuszem. Był więc Kocioł Obfitości, który serwował kilkanaście tysięcy porcji Gęsiej Strawy i połączone z degustacjami prezentacje na Scenie Kulinarnej, przygotowane przez mistrzów sztuki, laureatów międzynarodowych konkursów, a także cieszące się dużym zainteresowaniem Warsztaty Kulinarne dla gospodyń domowych poprowadzone przez profesjonalistów. Dzieci i młodzież zaproszono do Gęsiej Zagrody i na Gęsią Wieżę na animacje plastyczne i wsponaczkowe. Zaś Gęsia Wszechnica oferowała publiczności konsultacje dietetyków i technologów żywienia z poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Było nie tylko smacznie ale i radoście, i to za sprawą rozgłośni Radio Gę-Ga, która zapewniła oprawę muzyczną.
Gęsina na Imieninach" uczestniczyła też - i to z wielkim powodzeniem - w tradycyjnym Korowodzie Świętomarcińskim. Stado gęsi na długiej, zielonej łące zbudowanej na specjalnej platformie dumnie przemaszerowało przez miasto, obficie sypiąc śnieżnobiałym pierzem!

Należy dodać, że imprezę, zaszczyciła swą obecnością w części oficjalnej Pani Minister dr Zofia Szalczyk oraz przedstawiciele władz miasta Poznania i województwa Wielkopolskiego, z Panem Wojewodó Piotrem Florkiem.

Z cała pewnością "Gęsina na Imieninach" na stałe wpisała się w kalendarz poznańskich imprez w nawiązujących nie tylko do Święta Niepodległości, ale także do tradycyjnych imienin Św.Marcina, którego postać - jak głosi legenda - była mocno związana z gęsiami.

Wydarzenie to miało przede wszystkim na celu popularyzację polskiego mięsa gęsiego, uchodzącego przecież za jedno z najsmaczniejszych i najzdrowszych, w grupie produktów drobiowych.

Należy też dodać, że "Gęsina na Imieninach", była skrupulatnie rejestrowana przez ekipę Telewizji Regionalnej z Poznania, na potrzeby specjalnego reportażu, który zostanie później wyemitowany w programie ogólnopolskim, co niewątpliwie podniesie walor promocyjny imprezy.

Gęsina na Imieninach - zdjęcia z imprezy

Gęsina na Imieninach - Stary Rynek i parada

Gęsina na Imieninach - materiały reklamowe i promocyjne

Inne akcje promocyjne

Polub nas :)